Thomas DryBOX Amfibia – Mercedes medzi vysávačmi.

Testujem a skúšam, aby si ty nemusel.

Každý jeden psíčkar potrebuje poriadny vysávač – o tom sa ani nemusíme baviť. Našťastie je na trhu pomerne veľký výber, no keďže stoja nemalé peniaze, je dôležité vybrať si ten správny.

Ja som mala možnosť otestovať najsilnejší vysávač od značky THOMAS – konkrétne model DryBOX AMFIBIA, ktorý mi ponúkli na otestovanie a zároveň recenziu.

Keďže moja 9 ročná border kólia Rosi po sterilizácii neustále pĺzne (vždy, všade a v hojnosti), a ja už 3 roky tvrdím priateľovi, že to je len prechodné obdobie, no ono stále nie a nie prejsť – veľmi rada som sa na testovanie tohto vysávača podujala.

A preto ti dnes prinášam úprimnú recenziu na tento vysávač po dôkladnom, 3 mesačnom testovaní.

Najprv ti sem zhrniem základné parametre tohto požierača špiny, opíšem moje skúsenosti a reálnu spätnú väzbu a nakoniec celkovo zhodnotím.


Vítam ťa na mojom blogu, kde sa budem s tebou deliť o zaujímavé informácie, tipy & triky či moje skúsenosti z výcviku a výchovy psov pozitívnymi metódami. Takisto ti sem uložím recenzie na produkty zo „psieho“ sveta, overené recepty na psie pamlsky a ďalšie.

Ak nás ešte nesleduješ na sociálnych sieťach, môžeš tak urobiť tu, aby ti nič dôležité neuniklo:

fotka od Hanky z Twomerlecollies

A teraz sa už poďme pozrieť, čo s tým, keď sa chceme zbaviť (nielen) psích chlpov:


Thomas DryBOX Amfibia:

ZÁKLADNÉ VLASTNOSTI:

  • 1700 W 
  • Vyrobený v Nemecku
  • Obsahuje umývateľný filter HEPA 13, peľový filtračný systém a filter s aktívnym uhlím
  • Bezvreckový vysávač
  • Vyber si: buď rýchle a efektívne mokré vysávanie vďaka AquaBOXu a hubici na tlakové čistenie vodou a šetrné utieranie podláh s hubicou na parkety alebo suché vysávanie s nádobou DryBox s dvojkomorovým systémom, v ktorom sa oddeľuje hrubá špina od jemného prachu
  • AquaBOX viaže na čistú vodu všetok prach, špinu a zvieracie chlpy, ktoré už nemôžu preniknúť do okolitého vzduchu


Nebudem preháňať, keď poviem, že Thomas DryBOX Amfibia je ako Mercedes medzi vysávačmi.

Prečo?
Čítaj ďalej.

fotka od Hanky z Twomerlecollies

Priznávam sa, keď mi prišla domov krabica s vysávačom a vnútri bolo ešte asi 20 ďalších súčiastok – rovno som ju zatvorila a musela som si naozaj vyhradiť voľný čas na to, aby som si preštudovala návod (rozumej: poprosila som priateľa, aby si preštudoval návod, spojazdnil a vysvetlil mi to). Doteraz sme mali doma totiž klasický vreckový vysávač, ktorý len zapneš, vypneš / vymeníš vrecko. To je ako s klasickým autom – naštartuješ / odvezieš sa z bodu A do bodu B / vypneš.


Keď sa ale dostaneš k takému mercedesu, ktorý má napríklad masážne vyhrievané sedadlá a náhon na všetky 4 kolesá – bola by škoda nevyužiť vymoženosti a vychytávky, ktoré toto auto ponúka. Takisto je to aj s Drybox Amfibiou.

Prvá nevýhoda, spojená s výhodou (nemôžeš čakať, že taký Mercedes sa bude skladať z 1 súčiastky, že?) je, že zozačiatku bude chvíľu trvať, kým sa s Amfibiou zoznámiš. Množstvo násad a nástavcov sa ti môže zdať zahlcujúce, ale: NAOZAJ STOJÍ ZA TO ZOZNÁMIŤ SA S NIMI.


Ver mi, že tie nástavce aj využiješ – to je tá výhoda. Oproti klasickému vysávaču, ktorý zapneš – vysaješ – vypneš, ti Amfibia ponúka oveľa viac možností.

Obsluha je mierne časovo náročnejšia ako pri vysávačoch s vreckom, ale stojí za to.

fotka od Hanky z Twomerlecollies

Zrovna, keď som vysávač testovala boli mesiace september / október / november a trávila som ich aj mimo Bratislavy – na dedine – takže sme vysávaču dali naozaj zabrať – blato, kravské a ovčie hovienka, seno, listy, mačacie a psie chlpy boli na dennom menu (moje dva psy + priateľova fenka Lara sa dohodli, že zrovna v októbri budú meniť srsť, takže pĺzli všetci naraz. Dlhé aj krátke chlpy dokopy…)

Využívala som:
1. Mokré vysávanie – za pomoci Aqua Boxu a násady na parkety či tlakové čistenie – som skúšala umývať na rôznych povrchoch – parkety, linoleum či dlažba – a krásne mi ich poumýval a zároveň aj sušil. Hodnotím to na 8/10.
Nie vždy mi to spätným vysaním osušil úplne dosucha, ale pekne som s tým vedela umyť aj škvrny a zaschnuté fľaky a packy od blata.


S Aqua Boxom sa dá takisto vysávať s klasickou násadou, len s tým rozdielom, že vo vnútri vysávača sa povysávaná masa zmiešava s vodou. Ako alergik na prach som to maximálne ocenila.
S čím ale treba rátať – po takomto vysávaní treba Aqua Box hneď vyčistiť (vyhodiť odpad do koša, vyliať vodu a vypláchnuť), aby ti voda nezasmradla a nezačala hniť.

Medzi moje najobľúbenejšie funkcie patrí násadka THOMAS Aqua Stealth, ktorá umožňuje vyčistiť a jemne umývať akúkoľvek podlahu. Podlahu navlhčuje a zároveň vysáva a suší.

2. Suché vysávanie s Dryboxom som využívala denne, keď som nemala čas sa s niečím piplať a iba som sa potrebovala zbaviť lietajúcich gučiek chlpov od Rosinky, alebo som potrebovala ísť do civilizácie medzi ľudí a moje oblečenie malo namiesto čisto bielej farby aj čierny melír (ďakujem ti Lara za tvoje chlpy, ktoré ma uistili, že psa s krátkou srsťou asi nebudem chcieť).

Zapojila som vysávač a povysávala si mikinu či nohavice. Pri tom množstve chlpov to bolo rýchlejšie a efektívnejšie ako vyťahovať rolku na odchlpovanie.

Je cítiť, že vysávač má max. výkon 1700 W – ťahá naozaj perfektne. Vysávali sme s ním aj cca 2 cm hlboké špáry, kam nám popadal popol alebo triesky – v chatke sme si kúrili drevom, čo je síce krásne a romantické, ale predsa len náročnejšie na údržbu ako klasické pootočenie radiátorom – a vysávač si s tým bez problémov poradil.

Thomas DRYBox Amfibia naozaj zvládal všetko, čo sme mu my aj život pripravili – špinavé dlážky, zachlpené koberce (aj s vyšším vlasom), plachty pokryté psími chlpmi (áno, naše psy spia s nami v posteli), kávu rozsypanú na dlážke (ráno som sa ponáhľala…), dokonca grcku na plachte (Joyovi prišlo zle a nestihol zoskočiť) a ďalšie…


Jediné s čím bojoval neúspešne boli už zaschnuté fľaky na pohovke. Aj z tej ale išiel kopec špinavej vody, takže nejaký bordel sme z nej zobrali preč. Na úplné zbavenie sa fľakov by to ale chcelo už profi tepovačov 🙂 .

Výkon a možnosti – hodnotím na 9/10.


Jediný problém, ktorý s týmto vysávačom mám, je: ak povysávaš pavúka či iný hmyz – vieš, že ťa tam vnútri počká.

Pre väčšinu ľudí to bude v poriadku, no pre niekoho, kto sa bojí pavúkov či nemá veľmi rád stonožky a podobné viacnohé stvorenia – je dobré zamyslieť sa, či si pripravený/á s týmto strachom bojovať alebo či máš vždy po ruke niekoho (mamu, otca, priateľa, priateľku…), kto ti s vyprázdnením boxu pomôže 🙂

ZÁVER

V skratke… Thomas DryBOX Amfibia je výkonný pomocník pri boji so špinou – zvládne poriadnu nálož psích aj mačacích chlpov, blata, listov či piesku. Využije ho každý – nielen psíčkari, či majitelia mačiek. Ale je pre nich obzvlášť vhodný a takisto aj pre alergikov.
Viac informácii o vysávači nájdeš TU.

VIDEO Z PRAXE

Pozri si naše video, ako s Amfibiou udržiavame čistotu: KLIKNI TU.

Držím ti palce pri výbere vhodného vysávača a ak sa ti článok páčil, odporúčam ti pridať sa do našej priateľskej facebookovej skupiny Canis & Joy – Výchova a výcvik psov, kde organizujeme pravidelné livestreamy, súťaže o hodnotné veci, odpovedáme si na otázky a navzájom si pomáhame.

Ak si myslíš, že by o tomto malo vedieť čo najviac ľudí, podpor ma zdieľaním článku.

Štítky:
Zakladateľ Canis & Joy

Naprogramuj si

"1-Povelového" Psa

Komentáre